[oba łuki]cena: 150 zł

Piaskowanie zębów, wraz ze skalingiem, to kompleksowy zabieg oczyszczający, którego zadaniem jest dotarcie do trudno dostępnych, zanieczyszczonych miejsc, gdzie nie dotrzemy przy codziennym myciu zębów szczoteczką.

Dzięki piaskowaniu usuniemy przebarwienia i płytkę bakteryjną (resztki pokarmowe) w trudno dostępnych miejscach. Zabieg ten jest zabiegiem profilaktycznym, który zaleca się wykonywać raz na sześć miesięcy.

Piaskowanie zębów poleca się głównie osobom palącym tytoń, pijącym duże ilości kawy i mocnej herbaty. Zaleca się go również u osób noszących aparat ortodontyczny. Zabarwienie powstaje z resztek pokarmu, w którym pozostają również martwe komórki błony śluzowej oraz flora bakteryjna wraz z drobnoustrojami znajdującymi się na powierzchni zębów. Piasek dentystyczny ma odpowiednią strukturę, która dociera do najbardziej ukrytych szczelin, usuwając dokładnie wszystkie złogi i minimalizując tym samym ryzyko powstawania zapalenia dziąseł czy próchnicy.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, może powodować jedynie niewielkie i krótkotrwałe podrażnienie dziąseł oraz pozostawiać słonawy smak piasku dentystycznego.

Prawidłowo przeprowadzone piaskowanie nie spowoduje uszkodzenia szkliwa. Używany do zabiegu piasek jest specjalnie opracowany pod kątem doboru wielkości i twardości drobinek. Widocznym efektem zabiegu jest jaśniejsza i wygładzona powierzchnia zębów.

Media Społcznościowe

ul. Powstańców Śląskich 58A/U2, 53-333 Wrocław

Nasz Newsletter

Subskrybuj nasz Newsletter już teraz. Obiecujemy, że nie będziemy spamować!

Anita Małysa – ZnanyLekarz.pl